image 5

image 55 березня відбулася конференція для учнів 9-11 класів СЗШ№3 м. Трускавця на тему  «Компаративістика на уроках літератури в сучасній школі», яку підготували вчителі Гаманюк Л.С., Машненко Н.Т. Присутні в залі учні й учителі з цікавістю прослухали виступи учнів:

Пономаренко Світлани (9-А кл.) «Образ Мазепи у творах митців літератури світу»,  Родіонової Евеліни (10-А кл.) «Образ міщанина у світовій літературі за творами  Жана-Батиста Мольєра» «Міщанин-щляхтич» та Івана Карпенко-Карога «Мартин Боруля», Ясеницької Лідії (9-Б кл.), «Т.Шевченко й А.Міцкевич : спроба компаративного аналізу творчості поетів», Анотощук Вікторії (10-А кл.) «Вічні сторінки трагічних історій про кохання  у драмі В.Шекспіра «Ромео і Джульєтта» та повісті М.Коцюбинського «Тіні забутих предків».

З цікавими доповідями виступили вчителі світової літератури: Гаманюк Л.С. «Сила і краса слова вічні у поезіях Ліни Костенко «Учора в дощ зайшов до мене Блок» та Анни  Ахматової «Я пришла к поэту в  гости»;  Машненко Н.Т. «Т.Г.Шевченко і А.Міцкевич: спроба  компаративного аналізу життя поетів».

Справжню акторську майстерність продемонстрували учениці 9-А класу: Попадинець Наталія, Симович Христина, Максимець Христина, які декламували вірші та співали пісні.

Учасники конференції мали можливість переконатися в тому, що компаративний підхід до вивчення літератури  допомагає зрозуміти єдність світового процесу, пізнати національну  самобутність рідної літератури.