Комп’ютерний центр, створений у трускавецькому вчительському профспілковому пансіонаті «Пролісок» за сприяння Інституту громадянської освіти та праці, Центрального Комітету освітянської Профспілки в рамках грантового проєкту ПРООН в Україні та фінансової допомоги Європейського Союзу, працює  щодня, крім вихідних, близько 5 місяців. Оскільки  він тут вдало розташований, набув популярності серед освітян, доступний для дорослих і юних мешканців курортного міста, розповідає директор оздоровниці Юрій Шевців.

Він став незамінний для освітян,з тимчасово переміщених регіонів, де йдуть активні бойові дії.  Вони вже тривалий час проживають в «Проліску». Йдеться, насамперед, про освітян з Луганської та Харківської області. Нещодавно до них долучилися вчителі шкіл, викладачі коледжів та вишів  Одещини, Чернігівщини: проводять тут онлайн-уроки та лекції. В центрі обладнано 14 робочих місць

Марія Заміщак, голова Трускавецької міської організації профспілки працівників освіти і науки України:

Завдяки просторому кабінетові й достатній кількості комп’ютерної техніки  в комп’ютерному центрі вчительського пансіонату стартувало проведення Центром професійного розвитку педпрацівників навчальних онлайн-курсів для освітян міста. Зручно працювати в комп’ютерному хабі пансіонату й спеціалістам трускавецького Інклюзивно-ресурсного центру – проводять для вчителів та їх помічників семінари з психологами, логопедами, іншими вузькими спеціалістами. Найближчим часом, додає  Марія Ігорівна, плануємо тут провести комп’ютерне  пізнавальне заняття-гру, додавши мультимедійні засоби, для наймолодших мешканців Трускавця, котрі відвідують дитячі дошкільні заклади.

7 квітня в після урочний час ми зустріли в комп’ютерному центрі «Проліска» студентку- першокурсницю, голову профбюро факультету історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педуніверситету Вікторію Спас з подругами. Я, каже, трускавчанка, тож мені дуже пасує тут попрацювати, особливо, коли в університеті  – тиждень навчання в онлайн-режимі.

 Оскільки Вікторія профактивістка, то про комп’ютерний центр в трускавецькому профспілковому пансіонаті інформацію усно отримала від голови студентського профкому університету Ігоря Гівчака, прочитала повідомлення на університетському сайті.  Сюди приходять попрацювати й студенти, що мешкають у курортному місті й навчаються на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій педуніверситету, інших факультетах. Головне, признаються, тут можна, крім  безкоштовного використання добротної техніки, інтернет-ресурсу, поспілкуватися між собою, звірити думки і позиції щодо прослуханих лекцій, зайти на обід чи сніданок в їдальню пансіонату.

                                                                                               Ольга Лобарчук

                                                                       На фото: HabProlisok2–  у комп’ютерному центріПроліска» застали за онлайн-лекцією студентку Дрогобицького педуніверситету Вікторію Спас з подругами, що проживають у Трускавці;

 HabProlisok HabProlisok1 – заняття освітян з числа переміщених осіб та школярів міста.