attachment3

attachment3   21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. А мета його запровадження – «підтримка мовного та культурного різноманіття та багатомовності».

Не залишились осторонь цієї події учителі й учні НВК «СЗШ№2-гімназія». Сьогодні тут відбулось ряд заходів, присвячених рідній мові. Кожен учитель української мови підготував щось цікаве для дітей. Протягом усього дня по шкільному телебаченню демонстрували відеоролик «20 цікавих фактів про рідну мову», а по шкільному радіомовленню проведений диктант. Учні 7-А та 11-А класів стали учасниками квесту, який підготувала і провела Марія Мількович. Учні 8-Б класу взяли участь у вікторині «Цікавинки про українську мову», що організувала Анна Іваночко. Учитель Наталя Король для учнів 5-Г класу підготувала естафету-диспут «Хто краще знає рідну мову». Учасниками конкурсу знавців української мови стали й учні 7-Г класу, а роль журі виконувала Галина Живчин. А презентацію з шарадами для учнів 5-А класу провела Олеся Рязанова. Учні 10-А класу ( учитель Леся Пилат) та 5-В класу ( учитель Галина Бондарук) працювали над написанням есе на такі теми: «Краса і багатство рідної мови» та «Чи потребує рідна мова захисту?»

Отож святкування були насичені та різноманітні. Ніхто не залишився байдужим, бо якщо ми не будемо самі дбати про збереження рідної мови, то хто ж це зробить за нас?!

attachmentattachment1attachment2