DSC 6460 640x427

DSC 6460 640x427Що найчастіше спадає вам на думку, коли  згадуєте про школу?  Хтось пригадає довгі (а часто  нудні) уроки, хтось – постійне хвилювання перед контрольними та самостійними, хтось – важкий ранковий підйом…

Мабуть, кожному цікаво,  що ж необхідно зробити, щоб покращити процес навчання в  школі?  На це та на інші запитання  намагається знайти відповідь всеукраїнський проект «Відкривай Україну»,  мета якого  –  створення сприятливого середовища для розвитку підлітків малих міст України. Беручи участь у ньому,  школярі  набудуть необхідних вмінь та отримають можливість реалізувати командно  власну ідею у школі, а згодом – у місті. Діти мають змогу продемонструвати власні підприємницькі здібності та розвинути самостійність.

Даний проект проходить у три етапи: І етап – визначення проблеми; ІІ етап – пошук  шляхів реалізації; ІІІ етап – безпосереднє виконання.

У  проекті взяли участь 284 міста, з яких  задіяно 428 команд. Серед них і команда НВК «СЗШ №2-гімназія» Трускавця «AEDIFICAREinPOSTERUM» («Будуємо майбутнє»).  Склад учасників такий: учні 7-их класів – Кічун Іванна, Петранівська Юлія та Блінова Вікторія; 8-их класів – Фединяк Богдан, Наконечна Евеліна, Гурська Анна; 9-их класів – Чапля Степан, Черняк Богдан, Пікуш Андрій; 10-их класів – Михайляк Анастасія, Савченко Марія, Пфайфер Володимир; 11-хи класів –  Сторчоус Марія, Шпарук Роман, Кліщ Наталія. Керівник проекту –  вчитель біології Пуців М.В.

Виконуючи завдання першого туру, наші учні поставили перед собою доволі непросте і не менш цікаве завдання: створити відпочинкову  зону в межах зимового саду школи. Приступаючи до другого туру, діти зіштовхнулись з   першими труднощами : пошук затишного місця для хорошого настрою. Вони приміряли на себе роль справжніх підприємців:  аналізували доцільність ідей, шукали спонсорів, домовлялися з ними, та, мабуть,  найважче  давалось  нашим юним «бізнес-леді» та «бізнесменам»    створення офіційних  запитів для вирішення своїх  потреб.

Після завершення  складного етапу підготовки настав  час для активних дій – втілення  планів у реальність. Так 24 січня 2017р. учні завершили створення  так званої відпочинкової зони  «WiFi для відмінників»: це затишний куточок, де можна відпочити від занять, а головне – мати безкоштовний доступ до Інтернету (як же без нього сучасній молоді?!) Але, щоб отримати пароль, треба трішки помислити: розв’язати задачу, правильна розв’язка якої і є паролем. Для цього встановили    дошку, на якій щотижня з’являтимуться нові завдання. Таким чином у цей день учні школи мали змогу розгадати перший пароль, який діятиме протягом поточного тижня.

 Можна стверджувати, що задум вдалося реалізувати у життя, і, звичайно, не обійшлося без допомоги небайдужих людей,  які не пошкодували ні свого часу, ні фінансів, щоб допомогти дітям. Серед них  Наконечний В.О. – генеральний директор «ХХІ століття», який допоміг з матеріалами, необхідними для встановлення та підключення дошки;  Супруненко В.М. – ПІІ ТзОВ «Аква-Еко», який забезпечив  WiFi– роутером та засобами  для дошки; Гудзеляк Р.З. – директор НВК «СЗШ №2-гімназія», який, по-перше, підтримав дану ідею, а по-друге, виділив для цього задуму саму дошку.

Але це ще не завершення, адже попереду   не одне цікаве завдання, над яким вже працюють наші розумники. І саме зараз ведуться переговори стосовно сприяння щодо виділення технічних засобів для майбутніх цікавих  проектів.

Бажаємо успіхів!

DSC 6396 640x427DSC 6447 640x426DSC 6452 640x426DSC 6460 640x427