DSC 0448

DSC 0448     17 березня 2017 року  на базі СЗШ № 1 м.Трускавця  відбувся семінар для вчителів української мови та літератури загальноосвітніх навчальних закладів міста з теми «Формування мовленнєвої і читацької культури, комунікативної та літературної компетенції на уроках української мови й літератури».

Він розпочався з відкритих уроків – української літератури у 7-В класі «Л.Пономаренко «Гер переможений». Наскрізний гуманістичний пафос новели» та української мови у 9-А класі «Синоніміка складних речень зі сполучниками, без сполучників і простих речень». На уроці української літератури семикласники ознайомилися з життям і творчістю Л. Пономаренко, письменника-гуманіста нашого часу, працюючи над змістом художнього твору під вмілим керівництвом учителя Цицик О.Ю., вони шукали відповідь на питання «Чи справжня ти людина?» і створили квітку гуманізму як символ любові, прощення й милосердя, усвідомили, що війна є найбільшим злом у всі часи існування людства.  Учні 9 класу з педагогом Свінціцькою Л.Д. вчилися вживати синонімічні синтаксичні конструкції , використовувати їх у мовленні, перебудовувати прості речення у складні, розставляти розділові знаки, створювати власні висловлювання, а надихала їх на творчу працю наскрізна тема весни.

Заступник директора Сенишин Н.С. під час інформаційно-практичного заняття «Читацька грамотність як основа формування життєвих компетентностей учнів» ознайомила учасників семінару з основними вимогами й завданнями міжнародного дослідження PISA-2018, що даватиме оцінку читацької грамотності дітей 15-річного віку. Після виконання кількох практичних завдань педагоги обговорили проблеми та шляхи формування  предметної і життєвої компетентності учня на уроках української мови та літератури.

Завершився семінар теплою зустріччю із поетесою рідного краю Любов’ю Проць, яку підготували з учнями 9-11 класів вчителі Лешко Л.В., Огірчак Н.М.. Усі присутні були зачаровані вишуканістю поетичного слова, розмаїттям тематики, глибиною філософської думки, любов’ю до життя і до людини, високим патріотизмом та простотою душі нашої землячки.

Насамкінець учасники семінару обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого та почутого, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я  і невичерпної творчої думки.

DSC 0396DSC 0397DSC 0417DSC 0434DSC 0464DSC 0474DSC 0514DSC 0516