1

1«Нарід, що думає про своє майбутнє, мусить заздалегідь подбати про свою освіту». Юліан Богачевський

11 грудня 2019 року у СЗШ № 1 м.Трускавця відбувся міський семінар учителів історії на тему: «Освіченість громадян – окраса держави».

Першим за програмою пройшов урок у 10-А класі на тему: «Культурне і духовне життя в Україні 1917-1920 роках». Учитель Губерська Т.З. разом із своїми вихованцями з’ясовували основні напрямки розвитку освіти, науки й мистецтва в період національно-визвольних змагань.
Учні показали свої знання, працюючи в парах, готуючи презентації, давали власну оцінку культурним процесам, які проходили в ті буремні роки.

Під час конференції, яку підготувала вчитель історії Слотило Л.В., учні-доповідачі 9-В та 10-А класів розглядали спірні питання – чи козаки були лицарями чи розбійниками; якою була козацька педагогіка та освіта, а також розповіли про визначні постаті тої доби, які дбали про освіченість українського народу та козаків зокрема.

Глядачі мали змогу поринути в епоху козацтва: побачили жартівливі сценки з життя та побуту козаків, почули козацькі пісні і думи в супроводі бандури і сопілки, пройнялися відважним і міцним духом бойового гопака…

На завершення семінару, методистами відділу освіти, а також вчителями історії інших шкіл були підведені підсумки семінару.

23