
8 грудня 2016 Р. у Будинку учнівської творчості м. Трускавця відбувся плановий педагогічний семінар-практикум «Як не згубити дитячі таланти» для керівників гуртків, вчителів молодших класів, трудового навчання, образотворчого мистецтва, яким охоплено 26 педагогів, 19 осіб із яких – вчителі ЗНЗ.
Організатори методичного заходу мали на меті поширити досвід та методику роботи з розвитку творчого потенціалу дітей молодшого і середнього шкільного віку засобами декоративно-вжиткового мистецтва, національних звичаїв і традицій в контексті свят Новорічно-Різдвяного циклу.
На початку семінару вчителів та керівників гуртків запросили до участі в психолого-педагогічному тренінгу «Щоб виховувати обдарованих…», який провела завідуюча методичним відділом Осійчук Т.В. Таким чином вони мали можливість оновити науково-теоретичні знання з актуальної проблеми, включитися в процес розв’язання педагогічних ситуацій, обґрунтувати педагогічну позицію щодо виховання здібних і обдарованих дітей, посилаючись на власний досвід співпраці з ними.
Практичну частину семінару становили чотири майстер-класи на базі гуртків позашкільного закладу, а саме: «Дерев’яна ложка як атрибут обрядового столу українців на Різдво»(гурток «Художня обробка дерева», керівник Шиманський М.В.), «Різдвяний павук»(гурток «Художній дизайн», керівник Мінчак Х.В.), «Іграшки-обереги з бісеру»(гурток «Бісеронизання «Монисто», керівник Осійчук Т.В.), «Прикраси в техніці оригамі у Новорічно-Різдвяному інтер’єрі»(гурток «Паперопластика», керівник Гривняк Л.М.).
Керівники БУТ ретельно готувалися до проведення майстер-класів: розробили сценарії та сценарні плани їх проведення; подбали про забезпечення інструментами, матеріалами, приладдям, ТЗН, зразками; оформили виставки творчих виробів вихованців у кожному гуртку. Колеги-вчителі, у свою чергу, проявили неабиякий інтерес до практичної діяльності за всіма запропонованими напрямками. Результатом взаємної уваги та творчого тандему стали власноруч виготовлені вироби кожним із них: дерев’яна ложка для куті, традиційна прикраса української оселі – «Різдвяний павук» із соломки, Новорічно-Різдвяні прикраси в техніці оригамі, оберегові іграшки-мініатюри з бісеру «Миколайчик», «Ангелятко».
Семінар видався успішним: жоден із безпосередніх учасників не залишився осторонь запланованих заходів; кожен майстер-клас досяг поставленої мети; обмін враженнями був активним, продуктивним. Сподіваємося, що висновок, до якого прийшли його учасники – «Спільні проблеми вирішувати спільно» – піде на користь тим, заради кого ми не перестаємо вчитися один у одного –дітям нашого міста.