DSCN0088

DSCN0088Протягом кількох років наша школа співпрацює з Комплексом загальноосвітніх шкіл у м. Заклікув (Польща) в рамках партнерської угоди між містами. У вересні 2014 р. група польської молоді разом із трьома вчителями в черговий раз відвідали м. Трускавець. Поїздка справила на наших гостей надзвичайне враження, у них залишились приємні спогади, зав’язались дружні стосунки з українськими ровесниками. Окрім того, польські школярі  зацікавилися  культурою, народними звичаями та  традиціями українців. Мабуть,так і виникла ідея дізнатися трохи більше про Україну.

З 13 по 18 квітня 2015 року двоє вчителів нашої школи – Машненко Н.Т., вчитель польської мови та Петранич О.М., вчитель української мови та літератури – перебували у  м. Заклікув на міжнародному конкурсі «Традиція і культура наших сусідів – Німеччини та України», організований Комплексом загальноосвітніх шкіл.

Конкурс неабияк зацікавив польських учнів.  Учасники могли спробувати себе у таких жанрах: пісня, плакат, мультимедійна презентація, виготовлення писанки та зайця (великодніх символів України та Німеччини). Журі вразила велика кількість писанок, виготовлених із різноманітних матеріалів, а учасники конкурсу креативно підійшли до виконання цього завдання. А як чудово лунали наші українські народні пісні (серед них “Несе Галя воду”, “Ой чий то кінь стоїть”, “Колискова” та ін.). Подбали конкурсанти також і про музичний супровід та український одяг. Різноманітними були плакати та презентації, що висвітлювали великодні традиції Польщі, України та Німеччини.

DSC 7972

Під час перебування у Польщі наші вчителі разом із групою німецької молоді відвідали цікаві місця регіону: старовинний Сандомєж, печеру “Рай” поблизу Кєльц, палац Замойських у Козлувці (одну з найгарніших пам’яток культури Польщі). Надзвичайно сильне враження справив виїзд до концентраційного табору-музею часів Другої світової війни «Майданек» (м.Люблін). Крім того, вчителі відвідали уроки у школі, зокрема і урок польської мови.

Організатори конкурсу сподіваються на подальшу співпрацю між школами. Польські школярі зібрали і передали нам художню літературу, а дирекція школи подарувала різноманітні словники та довідники з польської мови та літератури, якими ми будемо користуватися на уроках, вивчаючи польську мову.