Міжнародний день рідної мови – це особливе свято не тільки для освітянської громади Трускавецької ТГ , як і для всіх українців.  Ініціював  таку зустріч Центр професійного розвитку педагогічних працівників ТМР під модеруванням консультанта ГАВРИЛИК Ж.І.

21 лютого  учні  та педагоги навчальних закладів  мали можливість вклонитися Слову – його красі та виразності,  взяти участь у міському Воркшопі, присвяченому збереженню та розвитку мовної індентичності нашого народу. Ця  нова методична форма роботи з дорослими, які мають спільний інтерес, зокрема, навчання з мінімальною кількістю теорії і максимальної практики, яке будується на особистому досвіді, знаннях і думках самих членів Воркшопу.

Кожна установа демонструвала роботу в майстерках. Родзинкою свята став парад вишиванок під назвою «Краса у вишиванці» від педагогічного та учнівського колективів Доброгостівського ЗЗСО. Учасники  декламували вірші про мову (Орівський ЗЗСО), презентували усний журнал (СЗШ №3), інсценізували мовознавчу казку про частини мови( Станильський ЗЗСО Іст.), гуморески П.Глазового «Чия мова краща?» (СЗШ №1), мали можливість ознайомитися з технікою орігамі щодо виготовлення символів України (БУТ), продемонструвати свої знання в мовознавчому квесті «Подорож у світ мови» (Уличненський ЗЗСО), переглянути  учнівський проект «З історії рідної мови» (НВК «СЗШ №2-гімназія»). А на завершення спільної роботи  педагоги Модрицького ЗЗСО прийомом «Гронування: «Від коріння до крони» відобразили код національної ідентифікації.

Запропонований вид роботи сприяв показу багатства української мови, а також переконав нас у тому, що рідна мова -це духовна святиня, найбільший та   найдорожчий скарб.

Усі презентаційні матеріали шкіл виставлені на Освітньому порталі Трускавецької ТГ та на сторінках соцмереж.