408

408    Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Дана акція стартувала 25 листопада в НВК «СЗШ2-гімназія»  в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Головне завдання – привернути увагу суспільства до таких важливих і актуальних проблем, як насильство у будь-яких проявах , торгівля людьми тощо.

28 листопада до трускавецького НВК завітала Плитин Оксана з МТЦСССДМ і спільно з соціальним педагогом Мушак Іриною Юліанівною провела для учнів 6-В класу бесіду в ігровій формі на тему: «Ці руки нікого не били». Мета заняття – виховувати у дітей повагу один до одного,  формувати негативне ставлення до насильства, виокремити його форми та встановити чітке розуміння меж, які ніхто не має права переступати. Як писав Б. Кістяківський: «Основу міцного правопорядку складає свобода особи та її недоторканність». Отже, жодна людина не вправі порушувати наші особисті кордони без  дозволу.

До речі, часові рамки проведення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Отож, варто пам’ятати  наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини

409410407