1

1    У ХХ ст.. український народ пережив три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років, у яких, за оцінками істориків, померли від 7 до 10 млн. українців.

В ті роки червоною владою проводилась спланована конфіскація у селян врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування. Таке безчинство призвело до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі України, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону.

Цим подіям – Дню вшанування жертв Голодомору та політичних репресій в Україні та Дню Гідності і Свободи, за яку сьогодні помирають українські воїни, був приурочений міський захід для старшокласників «Листопадовий реквієм «Не згаси вогонь», що відбувся 24 листопада у Будинку учнівської творчості. Темі смутку за померлими, невимовному болю за долею України присвятили свої виступи Вероніка Біліченко, вокалісти ЮнатаАторвін та Вікторія Богун (керівник Роксолана Мартинюк). Хореграфічна композиція ансамблю «Перлина» (керівник Наталія Білінська) впевнила присутніх в тому, що над нами Боже провидіння і білий птах Гідності та Свободи принесе на своїх крилах щасливе майбуття для України.

Наостанок присутні вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання.

45