357

357«Людина покликана ходити в духовному просторі. Цей простір не має меж. Гомер, Горацій, Сократ – тут і тепер,» – Андрій Содомора.

Варто задуматися над цими словами. Особливо зараз, коли надворі сірість, сум. І якщо є можливість розвіяти цей настрій, то потрібно виходити з домівки і мати приємні зустрічі.

Саме такі хвилини спілкування подарував вчителям та учням міста поет, філософ, професор кафедри класичної філософії Львівського національного університету імені Івана Франка – Андрій Содомора. Цей творчий вечір пройшов у затишній атмосфері в НВК «СЗШ №2 – гімназія». Присутніх відразу захопили філософські погляди на наше сьогодення п. Андрія. Він сказав: «Наш час – це доба великих розлучень. Ми знудьговані, хворі, не можемо бути самими собою!» І це справді так. Адже всі людські винаходи принесли залежність. Ми дивимося на світ крізь призму компютера, телеекранів. На жаль, сьогоднішнім мудрецем для більшості є Google, який лише навязує нам щось, але не формує життєву позицію. Знайти свій шлях можна тільки через мудрість попередників. Саме античні філософи були переконані, що людина живе не з часом, а в часі.

Варто усвідомити, що вивчаючи античність, ми пізнаємо самих себе і з ними виразніше зможемо бачити завтрашній день.

Хочеться наголосити, що ця зустріч в рамках проекту «Перехресні стежки» (організатор п. Анна Литвин), а книги Андрія Содомори та інших сучасних письменників та науковців презентував автор видавничої серії «Приватна колекція» пан Василь Габор. До речі, п. Василь наголосив, що Андрію Содомора чи не єдиний автор, який живе античністю, а справжньою розкішністю і відпочинком для цієї людини є прогулянки вулицями древнього Львова у сірі примрячені дні, де лунає «тиха мова дощу».

355358