
Велику роль в становленні особистості дитини, її національних почуттів та переконань відіграє глибоке вивчення історичного минулого рідного краю, знайомство з діяльністю визначних особистостей.
Національно-патріотичне виховання дітей та юнацтва є одним з першочергових завдань позашкільної освіти і визначене Будинком учнівської творчості м.Трускавця як пріоритетне в навчально-виховній роботі.
Уже з 2009 року в позашкільному закладі діє «Програма становлення національної самосвідомості молоді засобами гурткової роботи», що має за мету виховання патріота-громадянина, самодостатньої, духовно багатої особистості з високим рівнем національної самосвідомості. Кожного року в Будинку творчості відбувається ряд заходів, які не тільки ознайомлюють вихованців з історією та культурою України, а й сприяють глибшому розумінню подій історії та сучасності.
Саме в цьому контексті відбулася 11 грудня 2015 року історико-краєзнавча екскурсійна поїздка вихованців Будинку учнівської творчості м.Трускавця в місто Львів. Сорок вихованців різних гуртків відвідали історико-краєзнавчі музеї Львова. Екскурсія була організована за кошти субвенції з обласного бюджету для позашкільної освіти. Екскурсійні послуги надало ПП «Туристична компанія України». Дорогою до міста Лева діти почули захопливу оповідь про історію міст Трускавця, Дрогобича, легенди та перекази, а ближче до обласного центру – про виникнення та історію становлення міста Львова, його засновників та велику культурну спадщину.
Протягом дня вихованці Будинку творчості побували в Музеї визвольної боротьби України, розташованому у будинку колишнього Стрілецького товариства, де ознайомились з основними етапами боротьби за Самостійну Соборну Українську Державу періоду кінця ХІХ – початку 90-х рр. ХХ ст. Не оминули тут і сучасні криваві події на Сході України – одна з експозицій музею присвячена АТО.
Молодші школярі відвідали Музей-Арсенал, який не має аналогів на території України. Тут представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу XI – поч. ХХ ст., що дає уявлення про еволюцію зброї, її типи, види, осередки виготовлення, естетичні смаки майстрів-зброярів, рівень технічного розвитку суспільства..У Музеї-Арсеналі представлено всі основні види зброї: холодна, метальна, вогнепальна, предмети захисного озброєння. Окрім зброї в Арсеналі юні трускавчани ознайомились з виставкою голограм старовинних орденів та з пам’яткою львівського ливарництва – статуєю архангела Михаїла, що прикрашала портал Королівського арсеналу у Львові (1638 р.).
Далі була екскурсія «Старим Львовом», яку професійно провів гід ПП «Туристична компанія України», що охопила коротко релігійну історію Львова, архітектурні пам’ятки площі Ринок та оперний театр ім..Соломії Крушельницької, історію створення пам’ятників Тарасу Шевченку, Адаму Міцкевичу та Королю Данилу Галицькому.
А на завершення мандрівки діти доторкнулися до життя і діяльності визначних історичних постатей України, побувавши в музеях М. Грушевського та Івана Франка, що розташовані в мальовничому куточку Львова в будинках, в яких проживали ці великі українці. У Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського діти почули характеристику всіх періодів життя першого Президента України, проте найширше був висвітлений львівський період життя вченого-історика (1894-1914), як найбільш плідне 20-ліття його біографії.
В Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка екскурсовод розповіла вихованцям БУТ про останні роки життя нашого великого земляка. Тут видатний письменник, учений, політичний та громадський діяч жив, написав свої найкращі твори і звідси пішов у безсмертя. У музеї повністю відтворено робочий кабінет Івана Франка – його улюблену кімнату. На письмовому столі Франка – його особисті речі: чорнильниця з ручкою, книги, гуцульський ніж для розрізування паперів, підсвічник, скринька для рукописів. З захопленням діти зробили світлину біля старої столітньої грушки, яку посадив сам Іван Франко.
Втомлені та щасливі поверталися юні трускавчани додому з думками, що неодмінно ще не раз завітають до Львова – в це захопливе місто-музей просто неба.
Заступник директора з навчально-виховної роботи
Будинку учнівської творчості Любов Гривняк