IMG 1914

IMG 191424 листопада 2016 р. в СЗШ № 3 відбулася батьківська конференція «Громадсько-патріотичне виховання засобами козацької педагогіки».
            Виховання – проблема вічна. Відколи існує людство на Землі, відтоді й дбає про потомство і продовження свого роду.  Від батьків передається генетичний код, рідна мова, матеріальна й духовна культура, що й забезпечує прогрес суспільства, наступність і спадковість поколінь.

            У тому, що ми українці, є сьогодні  народом, нацією, провідна роль належала козацтву, яке тривалий час було єдиним і могутнім форпостом, що стояв на   сторожі свободи, гідності і честі України.

            Змістовним і цікавим був виступ В’ячеслава Умнова, який понад 10 років досліджував козацтво. Він наголосив, що козацька педагогіка була глибоко  самобутнім явищем української національної педагогіки. Козацька педагогіка діяла не лише в родинному вихованні та у   навчально-виховних закладах. Цікаво, що її ідеї, принципи впливали на формування стійких козацьких об’єднань –  громад, товариств, братств. В епоху становлення і розвитку козацької педагогіки український народ мав високий освітній рівень, чим захоплювалися зарубіжні вчені, мандрівники.

            Власним досвідом щодо патріотичного виховання в сім’ї поділилась Підлужна Наталія, мати учениці 4-Б класу. Пастернак Наталія, мати учня 9-А класу, розповіла про традиції своє сім’ї щодо зміцнення здоров’я дітей, фізичного розвитку, формуванню здорового способу життя.

            Відродження традицій козацького виховання в школі розкрив у своєму виступі учитель  предмету «Захист Вітчизни» Салань Є.П.

            До батьківської конференції готувалися й учні, й учителі. Спільно зі своїми наставниками: Гавриликом В.І., Ярчук А.В., Гаман юк Л.С., Баняс О.А., Родіоновою І.В., Стецем М.В. і Ганчарик О.В. підготували презентації, малюнки, підготували сценки, які висвітлювали життя козаків, і звичайно демонстрували творчість.

            Усі учасники конференції, переконалися в тому, що усім своїм змістом і характером козацька педагогіка доводить, що справжнє виховання – це національне  виховання, справжня педагогіка – це національна педагогіка.

IMG 1883IMG 1896IMG 1909IMG 1912IMG 1940IMG 1975IMG 1882