
Кажуть, «дівчина» – від слова «диво». І це диво допомагає їй творити її коса.
Хто з нас не милувався дівочою косою! Вона викликає захоплення в усіх. Закосиченими українками світ милувався здавна. Коса виховує у дівчат почуття моральної чистоти, правил етичної й естетичної поведінки, відновленню народних звичаїв. Коса дівоча – краса дівоча, її честь. У звичаях українців окраса дівчини – се її охайне волосся, акуратно заплетене або закладене.
Довге густе волосся завжди було ознакою дівочої вроди, а охайно заплетена коса – символом цнотливості, незайманості та дівування.
Тому у СЗШ №м 3 м.Трускавця 5 березня 2020 р. відбувся фото-фестиваль «Заплету косу», який організували та провели педагог-організатор Баняс О.А. та практичний психолог Ганчарик О.В.
У цей день усі дівчата школи заплели своє волосся у косу.
Мета фестивалю – зберегти для майбутніх поколінь це рукотворно-природне диво для споглядання й замилування, відродити власне українські звичаї народної етики, які несли глибокий дух дівочої чистоти і людської гідности, високих норм етичної й естетичної поведінки.
Закосичуймось! Відроджуймо і впроваджуймо народні традиції носити косу. Це – в дусі українських звичаїв і моралі. Коса – це завжди красиво й жіночно, велично, натхненно і прекрасно! Довга коса – українська краса.
В цьому можете переконатися, переглянувши фотографії.