21 березня 2023 р. учні 9-11 класів СЗШ гімназії №2  м Трускавця, за сприянням учительки  хімії Паращак Наталії Миколаївни, стали учасниками наукового проєкту з розвитку професійної освіти «Youth Professional Development for Future».
Захід мав на меті мотивувати школярів до навчання.                                                 Науковці Альона Буткевич, Ірина Бей та Олександр Толстов провели ряд демонстраційних експериментів на визначення вмісту антиоксидантів у харчових продуктах, Інна Горюнова – на дослідження будови елементарних складових рослинних клітин. На прикладі банану юні дослідники навчилися виділяти ДНК та вивчили його фізико-хімічні властивості. Провели дослідження мікроскопічної структури дріжджів й плісняви.
Неможливо словами передати ту атмосферу емоцій, яка панувала у навчальних аудиторіях, море драйву та позитиву отримали як учні, так і педагоги.
Для педагогів був проведений цікавий майстер-клас на тему: «Як залучити учнів до дослідницької роботи?».
Дякуємо науковцям НЦ «МАНУ», що сприяють реалізації інноваційних ідей молодого покоління та Бориславській КУ «ЦПРПП» за запрошення.