семiнар 2

семiнар 2  29 березня 2018 року в СЗШ №3 м. Трускавця відбувся загальноміський семінар на тему: « Використання виховних можливостей уроку для формування національно-патріотичних почуттів учнів».

У ньому взяли участь учителі економіки, трудового навчання. художньої культури та історії трьох шкіл. Учителі СЗШ № 3: Пархоменко І.А. (учитель історії), Ярчук А.В. (учитель художньої культури), Барабаш В.Й. (учитель трудового навчання), Гнатишин О.І. (учитель економіки) показали, як засобами змісту навчальних предметів формувати в учнів ціннісне ставлення до суспільства, держави, природи. мистецтва. Вони підготували нестандартні уроки (урок-дослідження, урок-практикум, урок-захист, урок-диспут), які  збуджують інтерес і допитливість учнів, формують їхню активну позицію, забезпечують швидке запам’ятовування, розуміння і засвоєння навчального матеріалу.

У виконанні цих навчальних цілей уроку їм допомогли технічні засоби навчання – інтерактивні дошки, за допомогою яких учні виконували інтернет-вправи, онлайн- тестування, слухали відео-інструкції , переглядали уривки документальних фільмів.

Восьмикласники досліджували біографію і Конституцію Пилипа Орлика, провели  паралель між статтями Конституції  гетьмана та статтями Конституції України 1996 р.. На уроці художньої культури учні 9-А класу складали інтелект-карту, сенкани, компонували висновки за методом фішбоун.  Хлопці 9-Б класу на уроці трудового навчання   ознайомилися з технологією виготовлення  скриньки для коштовностей, з традиціями оздоблення виробів з деревини у карпатському регіоні. Проблеми безробіття в світі загалом і, зокрема, в Україні досліджували одинадцятикласники.

Кожен урок був спрямований на виховання почуття патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції учнів.

Виховний захід «Без традицій немає культури, без культури немає народу», який підготували та провели педагог-організатор Баняс Оксана Антонівна та вчитель початкових класів Тимчук Людмила Іванівна викликав неймовірне захоплення глядацької аудиторії. Із завданнями конкурсів «Розкажи про свою родину», «Чи знаєш ти українську поезію», «Видатні українці», «Визначні місця України», «Бог і Україна», «Як ми розуміємо своїх дітей», гра «Ріпка», «Кажуть люди» та «Пісня єднає» з легкістю справилися  родини учнів 5-А класу Пасемко Ярини та Крейс Владислави, 5-Б класу Кашуби Захара та Гайванович Вероніки.

На завершення семінару соціальний педагог Даниляк І.Л. провела тренінгове заняття “Я патріот своєї Батьківщини”, на якому педагоги розглянули патріотизм як суспільну та особистісну цінність, створили власну символічну карту рідної землі. Вкінці учасники обмінялись жовто-синіми браслетками, виготовленими учнями 6-х класів школи,  висловили щирі побажання добра, злагоди та миру  один одному.

семiнар 2