IMG 1063

IMG 1063«Хочеш будувати державу – виховуй молодь», – ця антична мудрість, як  «отчий світильник», виводить на вірну дорогу і в сьогоденні. ЇЇ послідовно сповідують  педагоги Будинку учнівської творчості   м. Трускавця, реалізуючи власну Програму національно-патріотичного виховання у своєму ПНЗ.

Так, 6.02.2015 р. БУТ вдруге запросив гостей на презентацію інформаційного культурно-освітнього проекту «Англійською про Трускавець», що стартував у 2012р.

Автором ідеї і керівником проекту є методист БУТ Осійчук Т.В.; науково-прикладний супровід здійснює музей історії м. Трускавця в особі директора Коваль Г.І.  та зберігача фондів музею Фединяк О.Б.

Цього разу екскурсія англійською була присвячена повстанській криївці – одному із символів підпільної боротьби українського народу за незалежність. ЇЇ підготували і провели на базі однойменної експозиції музею вихованці гуртка «Розмовляємо англійською»: Мартинюк Марта, Гайдук Василь, Кравчук Юрій, Фарманянц  Дмитро, Глущенко Анастасія, Корецька Анастасія, Грабовська Вікторія.

Під безпосереднім керівництвом свого педагога – Кравчук О.С. – гуртківці успішно реалізували робочий план проекту, здійснивши низку послідовних заходів, а саме: екскурсії до музеїв –  історії міста Трускавця, Р. Шухевича  у с. Білогорща та визвольної боротьби України у м. Львові; провели вікторини: «Що розповів мені музей?», «З історії УПА»; опрацювали тематичну інформацію з різних джерел, зокрема, рекомендовану музеєм історії Трускавця; уклали українсько-англійський словничок; склали тексти екскурсії українською, а відтак – англійською мовами. Роль іншомовного гіда відпрацьовували на базі музейної експозиції, найбільш сприятливому для опанування професійних навичок екскурсовода.

Презентація розпочалася з передісторії, актуальності і завдань проекту та звіту про хід роботи над ним, про що присутнім повідомили відповідальні за проект педагоги – Осійчук Т.В., Кравчук О. С. та директор музею –  Коваль Г.І.

Юні екскурсоводи – у вишиванках, віночках, з жовто-блакитними стрічками на грудях – розповідали англійською про те, за що боролася УПА, про життя, побут і конспірацію підпільників у криївках, про їх командира Р.Шухевича та його героїчну боротьбу з ворогами…

IMG 1043 А в цей самий час проливалася кров сучасних героїв – на Донбасі…

Спом′янемо все, що тривало колись,

Триває і досі на троні мутацій,

Прокинься, повстанцю, прокинься, прокиньсь,

Ще маєш багато повстанської праці…

Несподівано в тишу «криївки» влилася музика,  і пісню «Дай, Боже!» у виконанні Д.Фарманянца, перейнявшись повстанським духом, дружно підхопили всі учасники виховного заходу – гуртківці, педагоги, батьки.

Проект  «Англійською про Трускавець» відбувся успішно. Думки  присутніх щодо цього узагальнив завідувач міського відділу освіти М.І. Шубак, наголосивши на досягненні триєдиної мети в ході реалізації проекту – навчальної, розвивальної, виховної. Виконавці проекту отримали на згадку від музею буклети, в яких міститься інформація про експозицію «Повстанська криївка». Вони вже готуються  розповідати про неї англомовним гостям Трускавця.